Для батьків

 Покликання на Статут ліцею:

http://znvk23.zp.ua/index/statut_zosh_23/0-330

Корисні поради батькам



Пам'ятка з профілактики булінгу для батьків




        Правила кібербезпеки для дітей під час війни: поради батькам

Гаджети давно увійшли в життя як дорослих, так і дітей. Нині в нашій країні йде війна не лише на полі бою, а й в інтернеті. Відтак – дуже важливо пояснити дітям, що таке фейки та розказати, як ворог може збирати інформацію.

                       Кілька правил безпеки інтернет-спілкування під час війни: 

  • Краще за все спілкуватись в інтернеті лише з тими, кого дитина знає особисто — однокласниками, сусідами, друзями, знайомими. Пам’ятайте, що людина, яку ви знаєте виключно за фото на аватарці, може бути не та, за кого вона себе видає. В першу чергу це стосується нових віртуальних знайомих.
  • Нагадайте дітям, що не можна через інтернет передавати будь-яку особисту інформацію, зокрема — номера телефону, адресу, інформацію щодо батьків. Якщо хтось ставить такі питання, краще, що може зробити дитина — це негайно припинити спілкування та сказати про це батькам.
  • Не переходьте самі за сумнівними посиланнями та забороняйте це робити дітям. Посилання від незнайомих контактів можуть містити віруси або вести на фішінгові сайти, мета яких — скопіювати важливі паролі. Періодично навіть знайомі контакти, сторінки яких зламали, можуть розсилати такі посилання. Якщо від когось зі знайомих прийшло сумнівне посилання, краще за все зв’язатися з ним особисто та спитати, чи відправляв він вам щось.
  • Розмовляйте з дітьми про важливість критичного мислення та перевірки фактів. Вчить їх не піддаватися на емоційні маніпуляції.
  • Ще раз нагадайте дітям, що не можна нікому відправляти свої або чужі інтимні фото. Отримавши навіть одне таке фото шахраї можуть почати шантажувати дитину: вимагати гроші, нові фото чи відео або тощо. Після першого ж прохання надіслати такі матеріали, слід негайно заблокувати контакт та сказати про це батькам. Корисно також передати цю інформацію кіберполіції.
  • Якщо дитина вже користується соціальними мережами, розкажіть їй про те, як важко видалити інформацію, що потрапила в інтернет. Вчіть її прискіпливо відноситись до того, що вона публікує.
  • Розкажіть дитині про шахраїв, які пропонують легкий та швидкий заробіток в інтернеті за виконання різних завдань або ж ігри та челенджі — щось кудись віднести, сфотографувати, намалювати. Попередьте, що за такими проханнями та завданнями можуть ховатися диверсії або злочини.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Творчий онлайн - урок "Стежками Кобзаря".

  07.03.2024 року  у  ЗАЛ № 23, у  межах Декади словесності,  яка присвячена 210-й річниці з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, був...