четвер, 24 листопада 2022 р.

День пам'яті жертв Голодомору.

Щорічно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають День пам’яті жертв Голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента Леоніда Кучми 1998 року. 

Цього року 26 листопада в Україні вшановують пам’ять жертв  Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Під час виховної години вирушили в онлайн-подорож до віртуального музею "Меморіал пам'яті жертв Голодоморів в Україні" та ознайомилися з історією зведення Меморіалу, структурою та експозицією музею. 
Учні дізналися, що штучно створений голод забрав колосальні жертви від народу, що нічого не хотів, крім свободи й незалежності.
Розглянули 3D-модель скульптури "Гірка пам'ять дитинства", що встановлена при вході до Меморіалу. Дізналися про походження і значення терміну "геноцид".  Ознайомилися з документами 1932-33 років, проаналізували події в Україні, як саме впроваджувалися геноцидні дії, переглянули свідчення Голодомору. 
У День пам'яті жертв Голодомору українців закликають запалити свічку у вікні - 26 листопада о 16:00, а також долучитись до Загальнонаціональної хвилини мовчання. 
Бо хто не пам'ятає минулого, той не має майбутнього. Це те, про що потрібно пам'ятати, розповідати, вивчати.

Немає коментарів:

Дописати коментар

День Цивільного захисту

З метою удосконалення теоретичних знань і практичних навичок 01.05.2023 року у 7-А класі проведено виховний захід до Дня Цивільної оборони т...