четвер, 8 грудня 2022 р.

Міжнародний день прав людини​.

 День прав людини — міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році, що проголошує права особистості, цивільні й політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу та особисту недоторканність, свободу совісті та інші). У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн.

До речі, свято має свій офіційний логотип.

В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент у даному питанні. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини. Багато країн включають основні положення Декларації у своє базове законодавство і конституції. Її принципи лежать в основі багатьох пактів, конвенцій і договорів з прав людини, укладених з 1948 року. 

Україна ратифікувала ці акти в 1973 році. Ознайомилися з системою основоположних прав, які закріплені Конституцією України та визначають правовий статус людини й громадянина.

Ще одним міжнародним актом, покликаним гарантувати захист прав людини, є Конвенція про захист прав людини й основоположних свобод. Україна, будучи державою-членом Ради Європи, 17 липня 1997 року ратифікувала Конвенцію про захист прав людини й основоположних свобод та Протоколи до неї. Згідно з преамбулою Конвенції вона має на меті забезпечити загальне та ефективне визнання прав людини, проголошених Генеральною Асамблеєю ООН у Загальній декларації прав людини.

Пригадали права дитини, переглянувши мультфільм "Мультик про права дитини (українською)" від UNICEF Ukraine.

Сьогодні Україна, як і весь світ, зіштовхнулася з особливою жорстокістю та неповагою до прав людини через агресію та війну. Тому як ніколи суспільство має згуртуватися для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення сприятливих та безпечних умов життя в усьому світі.

Памятаймо, що права людини понад усе!
UNICEF UkraineПідписалося 35,2 тис.

Немає коментарів:

Дописати коментар

День Цивільного захисту

З метою удосконалення теоретичних знань і практичних навичок 01.05.2023 року у 7-А класі проведено виховний захід до Дня Цивільної оборони т...